Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-02-09 00:13:20

Habakuk & Beniamin w Underground Pub, Tychy

2017-03-2419:00 Underground Pub, Tychy

HABAKUK https://www.facebook.com/habakukband BENIAMIN https://www.facebook.com/beniaminofficial Bilety w cenie 20...

Cena biletu: Wstęp wolny!

HABAKUK
www.facebook.com/habakukband

BENIAMIN
www.facebook.com/beniaminofficial

Bilety w cenie 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu dostępne
- W sieci Ticketpro i na terenie całego kraju w sieci Empik, Saturn i MediaMarkt (stoisko muzyczne) pełna lista punktów sprzedaży:
www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/index.html


HABAKUK to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat. W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Wielokrotnie angażował się w niekonwencjonalne i odważne projekty muzyczne.

Wydana w roku 2007 płyta „A Ty Siej…” z utworami Jacka Kaczmarskiego w wersjach reggae otworzyła dla tej muzyki drzwi w ogólnopolskich mediach, co do tej pory wydawało się niemożliwe. Nagranie tego albumu zaowocowało również występem Habakuka, jako pierwszego zespołu z Europy Wschodniej, na największym festiwalu świata, brytyjskim Glastonbury.

W roku 2015 ukazała się nagrana wraz z grupą Kalokagathos płyta „Regrowth”, gdzie biały głos i tradycyjne pieśni zmiksowane są z reggae, elektroniką i dubstepem. Z materiałem tym, grupa wystąpiła na największym festiwalu reggae w Europie – hiszpańskim Rototom Sunsplash 2015.

Habakuk zawsze stawiał na hasło „Family Front”, czego najlepszym wyrazem jest tak właśnie zatytułowany album wydany w 2008 roku. Zawiera on piosenki zaśpiewane przez różnych wokalistów na znanych już wcześniej riddimach (podkładach instrumentalnych) zespołu. Do współpracy zaproszeni zostali między innymi: Don Carlos – jeden z najwybitniejszych artystów reggae na świecie, Mickey Dread – jedna z najważniejszych postaci w historii tej muzyki, producent m.in. płyty „Sandanista” grupy The Clash, Ava Leigh – wschodząca gwiazda angielskiej sceny muzycznej, Renata Przemyk, Muniek Staszczyk, King Lover - jamajski wokalista mieszkający w Polsce oraz Mamadou Diouf.

Zespół ma na koncie około 2000 zagranych koncertów, występy na największych polskich festiwalach, w tym Przystanku Woodstock w roli headlinera w 2007 roku. Grał też koncerty w radiowej Trójce, Czwórce oraz brał udział w wielu telewizyjnych produkcjach.
------------------------------
Beniamin (daw. ROOTS ROCKETS) to formacja założona w 2010 rOKU w Andrychowie, prezentująca dotychczas klimaty rocka, reggae, bluesa, funku.
Zwycięzcy Festiwalu Supportów Hej Fest w Zakopanem w 2016 r.
Finaliści IX edycji programu telewizyjnego MUST BE THE MUSIC w 2015 r., gdzie prezentując własne kompozycje zyskali uznanie jury oraz publiczności.
Beniamin, w poprzedniej odsłonie (Roots Rockets), ma w dorobku dwie płyty: debiutancką RREWOLUCJĘ wydaną w 2013 nakładem wytwórni „Zima Records”, za którą zespół otrzymał miano debiutu Roots’owego roku przez reggae'owe czasopismo Free Colours oraz krążek "MARSALA 2.0.1.5", który ukazał się w kwietniu 2015 r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys.
Zespół dotychczas zagrał ponad 300 koncertów w Polsce oraz za granicą, w tym na największych polskich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festiwal, Reeagenwalde, Reggae Nad Wartą, Reggae Na Piaskach, czy Winter Reggae w Gliwicach. Ponadto ma na koncie masę koncertów klubowych, między innymi trasę koncertową z Kamilem Bednarkiem.
Na koncie kapeli są występy live w TV w takich programach jak Dzień Dobry TVN czy Świat się kręci.
Frontman zespołu, Beniamin współpracuje także z DJ Feel-X’em (Kaliber 44), czego jednym z owoców jest piosenka „Każda chwila”, która została utworem promującym Audiobook książki "Reggae Rastafari" Sławomira Gołaszewskiego.
Grupa obecnie koncertując po Polsce cieszy się coraz większą popularnością .

Miejsce wydarzenia

Logo: Underground Pub

Underground Pub

ul. Matejki 10
Rzeszów

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus